lieky a alkohol swissnatural.sk

Lieky a alkohol, pribalové letáky mlčia!

Tagged With: , ,

Pre dnešný deň sme málinko odbočili od našich doplnkov stravy a zaradili zaujímavé témy, LIEKY a ALKOHOL. Často sa totiž stáva, že na jednej strane príbalového letáka, sa o alkohole vôbec nezmieňujú a veľa ľudí je schopná zapiť medikament pivom, vínom alebo dokonca tvrdým alkoholom.

Ako to teda je?

Zákony sú nezrozumiteľné a prakticky nikde jasne nevyplýva, že niekde musí byť uvedené, že alkohol NIE. Všetko je teda hodené na samotného spotrebiteľa a lekára.

Podľa samotných lekárov ľudia kombinujú alkohol a lieky veľmi často. Treba pri opici si často berieme tabletku na bolenie hlavy. Lenže tým riskujeme vážne poškodenie pečene a krvácanie do žalúdka. Extrémne nebezpečné je potom podobnú kombináciu používať v tehotenstve. Hrozí priame poškodenie plodu.

Alkohol tiež zosilňuje a predlžuje účinnosť niektorých liekov (antidiabetiká, fenytoín, warfarín) a niektoré lieky naopak zosilňujú účinky alkoholu (niektoré antidepresíva, opiáty, antialergiká, antipsychotiká).

Kombinácia liekov a alkoholu potom môže spôsobiť útlm dýchacieho centra, ochabnutosť svalov, stratu pozornosti atď.

Aj napriek tomu, že u niektorých liekov kombinácia s alkoholom priamo nevadí, tak aj napriek tomu lekári jasne odporúčajú nekombinovať. Samotný alkohol je metla ľudstva, ako hovorí klasik, tak prečo ešte viac naše telo zaťažovať.

Pre každého by malo byť telo jeho chrámom, modlou a sviatostí pre pohodový a príjemný život.

 

Najčítanejšie články

Využite všetky výhody členstva

  • 15% zľavy v našom eshope
  • nad 42,- EUR bez DPH doprava zadarmo
  • narodeninové a meninové extra bonusy
  • akciové vzorky zdarma
  • kvalitné články o zdraví