doplnky vyzivy

Doplnky stravy: ÁNO alebo NIE?

Tagged With: ,

Touto otázkou sa v dnešnej “ZDRAVEJ” dobe, kedy sa veľa ľudí uchyľuje k zdravému životnému štýlu, zaoberá veľké percento populácie.

Vyvážená strava a správny životný štýl sú pre naše zdravie nevyhnutné. Kto z nás však môže s čistým svedomím povedať, že sa tým skutočne riadi?

Podľa oficiálnych správ WHO v súčasnosti chýba každému z nás v bežne dostupnej strave 50% vitamínov a 60% minerálov! Z čoho má teda naše telo žiť?

Kam sa strácajú živiny?

Naša modrá planéta je skrátka trochu “vyťažená”. Hovorí sa napríklad o erózii pôdy a kyslých dažďoch. Máme však predstavu o tom, ako moc sú kyslé?

Udáva sa, že v roku 1965 bolo pH dažďovej vody 5,2 a v roku 1995 už len 4,0 – teda na úrovni slabej kyseliny. Aké je pH dažďovej vody teraz? Lenže práve v dôsledku kyslej dažďovej vody ubúda v pôdach makro aj mikro prvkov a vplyvom toho aj vitamínov.

Vyššie uvedená ukážka možno na prvý pohľad vyzerá bezvýznamne. Jej naliehavosť však núti k zamysleniu, keď navyše vieme, že ovocie a zelenina sa zberá v úplne nezrelom stave – aby vydržala transport a uskladnenie.

Zdroj foto: Shutterstock.com

To ale jasne znamená, že výživné látky sa v nej ešte ani nestačili objaviť. Takéto ovocie i zelenina obsahujú predovšetkým vodu a bielkoviny, ale nie už sacharidy, vitamíny a minerály, ktoré potrebujeme k zdravej a vyváženej strave.

Čo potom teda ostáva drvivej väčšine obyvateľov, ktorí nemajú vlastnú záhradu v nezaťaženom prostredí? Zostávajú len doplnky stravy. Potom teda musím jednoznačne odpovedať, že doplnky STRAVY – ÁNO.

Napíšte nám komentár, či doplnky stravy používate a či pociťujete ich pozitívny dopad na Vaše zdravie.

Najčítanejšie články

Využite všetky výhody členstva

  • 15% zľavy v našom eshope
  • nad 42,- EUR bez DPH doprava zadarmo
  • narodeninové a meninové extra bonusy
  • akciové vzorky zdarma
  • kvalitné články o zdraví