pomoc od bolesti a únavy

Kolibovej balančné techniky: Zbavia vás bolesti silou dotyku

Tagged With: , ,

(Zdroj foto: Adobestock.com)

Trápia vás bolesti? Máte pocit, že ste vyskúšali aj nemožné? Každodenné užívanie analgetík odmietate a cítite, že kvalita vášho života rapídne klesá? Ešte nie je všetko stratené.

Nebojte sa, nejdeme vám predstaviť žiadny „zázračný“ produkt, ktorý po niekoľkých sekundách zaručene odstráni vaše trápenie.

Spoľahlivú cestu k úľave od zdravotných ťažkostí predstavujú tri písmenká – KBT (Kolibovej balančné techniky). Metóda je mimoriadne efektívna, využíva veľa inovatívnych postupov, lepšie povedané – jedinečných a účinných metód.

Nevýhodou iných, v praxi známejších techník (Vojtova metóda, prípadne Bowenova reflexná masáž) je, že väčšinou riešia jeden konkrétny problém bez súvislostí s ostatnými časťami tela. Aj preto sa pacientom ich bolesti často vracajú. V tomto má technika KBT jednoznačne navrch.

Poznáme štyri druhy liečebných techník, ktoré sú nasledujúce:

Kolibovej balančná technika jemná

KBT-J® odstraňuje bloky spôsobené úrazom, psychickou nepohodou alebo stresom. Telo v snahe uľaviť bolestivému miestu prenáša prácu poškodeného svalu na iné svalové skupiny.

V nich ostáva uložená informácia, že istý sval nepracuje podľa potreby. Ide o pamäť tela, ktorá sa prejavuje ako bolesť. Aj po odstránení pôvodného bloku vo svale naďalej pretrváva niekoľko stuhnutých usadenín.

Technikou KBT-J® sa pomocou jemného dotyku uvoľnia a rozpustia usadeniny. Pretože telo pracuje ako celok, treba nájsť ďalšie miesto, kde je informácia o jeho poškodení uložená. Ide o miesto prenesenej bolesti.

Ako príklad možno uviesť bolesť pri srdcovom infarkte. Bolesť je prenášaná aj do ľavej paže, ramena či medzi lopatky. KBT-J® informáciu o poškodení pôvodného svalu zrušíme, obrazne povedané vymažeme. Až takto telo zbavíme bolesti napevno.

Zdroj foto: Adobestock.com

Kolibovej balančná technika otváracia KBT-O 1,2®

Naše telo sa vekom alebo dlhodobým stresom postupne sťahuje a zmenšuje. Jeho stiahnutie zhoršuje krvný a lymfatický obeh, dýchanie i stabilitu. Keďže si bloky postupne vytvárame sami, daná príčina sa nedá medicínsky ani terapeuticky zistiť. Toto stiahnutie sa sústredí do troch bodov v troch častiach tela: hornej, strednej a spodnej.

Technikou KBT-O 1® docielite povolenie a uvoľnenie problémových bodov. Pacienti získajú pocit ľahkosti a stability. Telo nemusí permanentne balansovať, zostáva mu viac energie na posilnenie imunitného systému.

Technika sa využíva pri vyčerpaní, zmierňuje hučanie v ušiach, zlepšuje koordináciu, pomáha pri bolestiach svalov, depresiách, migrénach, je účinnou zbraňou proti stresu, dokáže bojovať s častými zápalmi a s opúchajúcimi končatinami.

KBT-O 2® je technika navrátenia vychýlených rebier do pôvodného stavu. K vychýleniam dochádza kvôli zlému držaniu tela, po úrazoch, prežití šoku či zľaknutí. Posunuté rebro nebolí, no bolesť sa zväčša ozve na inej časti tela.

Technika zlepšuje dýchanie, sluch, zrak i pamäť. Napríklad ľuďom, ktorí sa liečia na astmu, po povolení prvých štyroch rebier problém odznieva.

Ďalšie rebrá ovplyvňujú bránicu, žalúdok a hrubé črevo. Ich porovnaním sa zlepší funkcia týchto vnútorných orgánov. To má pozitívny vplyv na zápchu, hnačku, nadúvanie, bolesti brucha aj únavu nôh.

Zrovnanie posledných rebier a kostrče zlepší funkciu pohlavných orgánov, čriev, odstráni bolesti v krížoch aj v bruchu.

Zdroj foto: Adobestock.com

Kolibovej balančná technika energetická KBT-E®

Podľa lekárskych výskumov je stres príčinou rakoviny, artritídy, dýchacích ťažkostí či kardiovaskulárnych ochorení. Spôsobuje náchylnosť k alergiám a infekciám.

Neustálym stresom sa človek cíti unavený. Tento druh cvičení dostáva organizmus do pokoja a harmónie.

Ide o hladiacu techniku pracujúcu s mužskou a ženskou energiou. KBT-E® porovnáva telesné, duševné a energetické bloky, neraz nahromadené z detstva. KBT-E® navracia pokoj, harmóniu a radosť zo života.

Kolibovej balančná technika harmonizačná – KBT-H®

Má obdobný účinok ako, povedzme, antistresová masáž. Zameriava sa na bolesť rúk, hlavy, taktiež depresie, vyčerpanie a zníženie imunity.

KBT-H® predstavuje olejovú techniku, aplikovanú pri bolestiach a únave svalov. Špeciálnymi ťahmi – za pomoci teplých lávových kameňov a s využitím lymfy, harmonizuje a zrovnáva chrbticu.

Telo sa rozťahuje a uvoľňuje do všetkých smerov. Pacienti si pochvaľujú predovšetkým veľký nával energie.

Vedeli ste, že… ?

Spomínané techniky sú v súčasnosti také prepracované, že pacientov môžu zbaviť pretrvávajúcich ťažkostí po jedinej návšteve. Zaujímavý na tejto technike je tiež fakt, že od ťažkostí pomáha aj zvieratám.

Najčítanejšie články

Využite všetky výhody členstva

  • 15% zľavy v našom eshope
  • nad 42,- EUR bez DPH doprava zadarmo
  • narodeninové a meninové extra bonusy
  • akciové vzorky zdarma
  • kvalitné články o zdraví