imunita dostava na frak

Imunita dostáva na frak alebo 4 záludnosti

Tagged With: , , , ,

Akonáhle sa mení počasie, jedna viróza strieda druhú. Nemôžete sa zbaviť nádchy a kašľa a stále sa cítite pod psa. Možno si imunitu ničíte úplne zbytočne a stačilo by zo života odstrániť pár vecí. Poznáte ich?

Život v strese

Počúvate to zo všetkých strán, ale možno si dostatočne neuvedomujete, aký obrovský vplyv má stres na váš život a okrem iného aj na vašu imunitu.

Celý rad štúdií už potvrdil, že oslabený imunitný systém a stres spolu úzko súvisia. Výskum z roku 2012 napríklad tvrdí, že pokiaľ je telo vystavené krátkodobému stresu, zmobilizuje sily a je pripravené na boj, ale dlhodobý stres má presne opačný účinok.

Neustála aktivita imunitného systému, ku ktorej ho núti permanentný stres, vedie postupne k jeho výraznému oslabeniu.

Znečistený vzduch

So znečisteným životným prostredím a smogom sami len ťažko niečo urobíte, ale pokiaľ máte možnosť presunúť sa počas chrípkovej sezóny do prírody, urobte to.

Odborníci totiž zistili, že znečistený vzduch priebeh chrípky a nachladnutia zhoršuje a bez preháňania sa budete cítiť dvakrát horšie než tí, ktorí stonajú v zdravom životnom prostredí. Smog totiž podporuje zápalové procesy v organizme a zhoršuje priebeh ochorenia.

Cukor

Nech už je naša zimná posadnutosť sladkosťami spôsobená čímkoľvek, faktom zostáva, že cukor má na imunitný systém priamo likvidačný vplyv.

100 gramov cukru (čo sa rovná jednému litru coly) stačí k tomu, aby sa schopnosť našich bielych krviniek bojovať s votrelcami zmenšila o štyridsať percent. Tento efekt začína už pol hodiny po požití a trvá približne päť hodín.

Nedostatok spánku

Ide síce o odporúčanie, ktoré sa ľahšie hovorí, než uskutočňuje v praxi, ale napriek tomu sa pokúste v chrípkovej sezóne viac spať. Bez dostatočnej dĺžky kvalitného spánku nedávate svojmu imunitnému systému šancu na to, aby sa zregeneroval a fungoval tak, ako má.

Najčítanejšie články

Využite všetky výhody členstva

  • 15% zľavy v našom eshope
  • nad 42,- EUR bez DPH doprava zadarmo
  • narodeninové a meninové extra bonusy
  • akciové vzorky zdarma
  • kvalitné články o zdraví