Kolibovej balančné techniky: Zbavia vás bolesti silou dotyku

Tagged With: , ,

Trápia vás bolesti? Máte pocit, že ste vyskúšali aj nemožné? Každodenné užívanie analgetík odmietate a cítite, že kvalita vášho života rapídne klesá? Ešte nie je všetko stratené.

Nebojte sa, nejdeme vám predstaviť žiadny „zázračný“ produkt, ktorý po niekoľkých sekundách zaručene odstráni vaše trápenie. Spoľahlivú cestu k úľave od zdravotných ťažkostí predstavujú tri písmenká – KBT (Kolibovej balančné techniky). Metóda je mimoriadne efektívna, využíva veľa inovatívnych postupov, lepšie povedané – jedinečných a účinných metód.

Nevýhodou iných, v praxi známejších techník (Vojtova metóda, prípadne Bowenova reflexná masáž) je, že väčšinou riešia jeden konkrétny problém bez súvislostí s ostatnými časťami tela. Aj preto sa pacientom ich bolesti často vracajú. V tomto má technika KBT jednoznačne navrch.

Poznáme štyri druhy liečebných techník, ktoré sú nasledujúce:

Kolibovej balančná technika jemná

KBT-J® odstraňuje bloky spôsobené úrazom, psychickou nepohodou alebo stresom. Telo v snahe uľaviť bolestivému miestu prenáša prácu poškodeného svalu na iné svalové skupiny. V nich ostáva uložená informácia, že istý sval nepracuje podľa potreby. Ide o pamäť tela, ktorá sa prejavuje ako bolesť. Aj po odstránení pôvodného bloku vo svale naďalej pretrváva niekoľko stuhnutých usadenín.

Technikou KBT-J® sa pomocou jemného dotyku uvoľnia a rozpustia usadeniny. Pretože telo pracuje ako celok, treba nájsť ďalšie miesto, kde je informácia o jeho poškodení uložená. Ide o miesto prenesenej bolesti.

Ako príklad možno uviesť bolesť pri srdcovom infarkte. Bolesť je prenášaná aj do ľavej paže, ramena či medzi lopatky. KBT-J® informáciu o poškodení pôvodného svalu zrušíme, obrazne povedané vymažeme. Až takto telo zbavíme bolesti napevno.

Zdroj foto: Adobestock.com

Kolibovej balančná technika otváracia KBT-O 1,2®

Naše telo sa vekom alebo dlhodobým stresom postupne sťahuje a zmenšuje. Jeho stiahnutie zhoršuje krvný a lymfatický obeh, dýchanie i stabilitu. Keďže si bloky postupne vytvárame sami, daná príčina sa nedá medicínsky ani terapeuticky zistiť. Toto stiahnutie sa sústredí do troch bodov v troch častiach tela: hornej, strednej a spodnej.

Technikou KBT-O 1® docielite povolenie a uvoľnenie problémových bodov. Pacienti získajú pocit ľakosti a stability. Telo nemusí permanentne balansovať, zostáva mu viac energie na posilnenie imunitného systému.

Technika sa využíva pri vyčerpaní, zmierňuje hučanie v ušiach, zlepšuje koordináciu, pomáha pri bolestiach svalov, depresiách, migrénach, je účinnou zbraňou proti stresu, dokáže bojovať s častými zápalmi a s opúchajúcimi končatinami.

KBT-O 2® je technika navrátenia vychýlených rebier do pôvodného stavu. K vychýleniam dochádza kvôli zlému držaniu tela, po úrazoch, prežití šoku či ľaknutí. Posunuté rebro nebolí, no bolesť sa zväčša ozve na inej časti tela.

Technika zlepšuje dýchanie, sluch, zrak i pamäť. Napríklad ľuďom, ktorí sa liečia na astmu, po povolení prvých štyroch rebier problém odznieva.

Ďalšie rebrá ovplyvňujú bránicu, žalúdok a hrubé črevo. Ich porovnaním sa zlepší funkcia týchto vnútorných orgánov. To má pozitívny vplyv na zápchu, hnačku, nadúvanie, bolesti brucha aj únavu nôh. Zrovnanie posledných rebier a kostrče zlepší funkciu pohlavných orgánov, čriev, odstráni bolesti v krížoch aj v bruchu.

Zdroj foto: Adobestock.com

Kolibovej balančná technika energetická KBT-E®

Podľa lekárskych výskumov je stres príčinou rakoviny, artritídy, dýchacích ťažkostí či kardiovaskulárnych ochorení. Spôsobuje náchylnosť k alergiám a infekciám. Neustálym stresom sa človek cíti unavený. Tento druh cvičení dostáva organizmus do pokoja a harmónie. Ide o hladiacu techniku pracujúcu s mužskou a ženskou energiou. KBT-E® porovnáva telesné, duševné a energetické bloky, neraz nahromadené z detstva. KBT-E® navracia pokoj, harmóniu a radosť zo života.

Kolibovej balančná technika harmonizačná – KBT-H®

Má obdobný účinok ako, povedzme, antistresová masáž. Zameriava sa na bolesť rúk, hlavy, taktiež depresie, vyčerpanie a zníženie imunity. KBT-H® predstavuje olejovú techniku, aplikovanú pri bolestiach a únave svalov. Špeciálnymi ťahmi – za pomoci teplých lávových kameňov a s využitím lymfy, harmonizuje a zrovnáva chrbticu. Telo sa rozťahuje a uvoľňuje do všetkých smerov. Pacienti si pochvaľujú predovšetkým veľký nával energie.

Vedeli ste, že… ?

Spomínané techniky sú v súčasnosti také prepracované, že pacientov môžu zbaviť pretrvávajúcich ťažkostí po jedinej návšteve. Zaujímavý na tejto technike je tiež fakt, že od ťažkostí pomáha aj zvieratám.

 

Produkt: http://eshop.swissnatural.sk/index.php?route=product/product&path=66&product_id=60

Naše Ingrediencie

Najčítanejšie články

Využite všetky výhody členstva

  • 15% zľavy v našom eshope
  • nad 42,- EUR bez DPH doprava zadarmo
  • narodeninové a meninové extra bonusy
  • akciové vzorky zdarma
  • kvalitné články o zdraví